апр 02

Како спијат жирафите

Постирано од admin | Постирано во Слики

Жирафата е животно кое нема голема потреба од сон и во текот на цел ден доволни и се само околу два часа спиење. Како изгледа додека спие може да погледнете на следниве неколку симпатични фотографии.

zirafa7

мар 30

Изгрејсонце сликано од исто место цела година

Постирано од admin | Постирано во Фотографија

Во текот на една година, фотографот Роберт Ваингарен го сликал изгрејсонцето над заливот Санта Моника од иста позиција во 6:30 часот наутро. Сликите што следат се дел од едногодишниот проект на фотографот и врз нивната композиција најмногу влијаела непредвидливоста на временските услови.

5-ти Јануари

sunrise1

мар 27

Боите на небото

Постирано од admin | Постирано во Слики

Скролајте надолу и уживајте во сите бои на небото.

sky1

мар 05

Позитивни работи што може да ги правите секој ден

Постирано од admin | Постирано во Дизајн, Слики

Погледнете серија од пет прекрасно дизајнирани постери на студентот по дизајн Бади Браво. Со овие постери талентираниот студент ја доби годишната награда на клубот на уметнички директори на Денвер. Освен убаво дизајнирани, постерите се позитивни и инспирирачки. Уживајте.

onegoodthing3

мар 03

Најсреќното куче на светот

Постирано од admin | Постирано во Фотографија

Фотографиите се дело на 20-годишната Кендис Седиган која ужива во фотографирањето на златниот ретривер Чемп. Секогаш весел и фотогеничен, 10-годишниот Чемп изгледа задоволен од убавиот живот опкружен со пеперутки, цвеќиња, меурчиња, есенски лисја..

champ1

фев 19

Топено чоколадо со Сhoсоlate Рro

Постирано од admin | Постирано во Уреди

Овој електричен сад на компанијата Вилтон служи за топење чоколадо на брз и лесен начин. После само неколку минути чоколадото може да се користи за било какви десерти во комбинација со овошје, торти или колачи. Површината на садот е нелеплива и истиот може да се купи за 30 долари.

prochocolate4

фев 13

Дали и вие вака се чувствувате на Св. Валентајн?

Постирано од admin | Постирано во Разно, Слики

За среќа постои и друга опција за сите оние кои нема да го слават денот на вљубените :-) .

valentine

Site Meter