јан 20

Хотелот до Ајфеловата кула во Париз

Постирано од admin | Постирано во Архитектура

Ланецот хотели Шангри-Ла се светски познати хотели за луксузно сместување, со претпознталиво гостопримство и прецизни делати. Минатата година седиштето на овој ланец хотели лансирање хотели и во Париз на најатрактивна локација, веднаш до Ајфеловата кула. Зградата на хотелот била изградена уште во 1896 година за правнукот на Наполеон Бонапарта, принцот Роналд Бонапарта. Повеќе од 4 години зградата се реновирала и секоја од собите оживеала во нејзината оригинална суштина. Моментално хотелот нуди 81 соба и 27 апартмани. Можеби, најинтересниот дел од овој историски објект е воодушевувачкиот непречен поглед од собите кон Ајфеловата кула и реката Сена.

Related Posts with Thumbnails
  • Pocetna
  • Притисни за нови кул содржини

Коментари (4)

Pogledov e prekrasen :D

Prekrasen pogled na hotelot !!

Preubavoo nemam zborovii :) ) <3

ммм прекрасно изгледа :)

Твојот коментар:

Site Meter